darvishan
05 فروردین 1402 - 14:28

ضرورت تبدیل گفتمان جهادی به گفتمان غالب و عمومی در جامعه

اردبیل-مشاور استاندار و مسئول مجمع جهادگران استان اردبیل گفت: تبدیل گفتمان جهادی به گفتمان غالب و عمومی در جامعه لازم و ضروری است و باید این موضوع مورد توجه ویژه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی اصلانی زاویه پیش‌از ظهر شنبه در بازدید از فعالیت گروه‌های جهادی در مناطق محروم شهرستان مشگین‌شهر اظهار کرد: تبدیل گفتمان جهادی به گفتمان غالب و عمومی در جامعه لازم و ضروری است و باید این موضوع مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: همگانی کردن شعار خدمات‌رسانی برای تحقق عدالت و پیشرفت نیز از جمله تأکیدات اساسی در پیام ۹ ماده‌ای رهبر معظم انقلاب به گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی است.

مسئول مجمع جهادگران استان اردبیل با بیان اینکه منتظر فرمان بودن، ساختار زده و اسیر بروکراسی از خصوصیات گروه‌های جهادی نبوده، افزود: این گروه‌ها با آتش به اختیار بر مبنای منویات مقام معظم رهبری و با روحیه جهادی وارد میدان می‌شوند.

ضرورت تبدیل گفتمان جهادی به گفتمان غالب و عمومی در جامعه

اصلانی ادامه داد: گروه‌های جهادی موتور محرک عرصه‌های خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی هستند و هم‌اکنون در سطح جامعه از قشرهای مختلف مردم در گروه‌های جهادی عضویت یافته و برای رفع محرومیت تلاش می‌کنند.

وی با بیان اینکه جهادگران امروز در جنگ تمام عیار اقتصادی، مجاهدت و حضور خالصانه در خط مقدم جبهه محرومیت زدایی قرار دارند، تصریح کرد: کار و فعالیت جهادی برای خدمات رسانی به محرومین تعطیل بردار نیست و گروه‌های جهادی در ایام تعطیلات نوروز و ماه مبارک رمضان با حضور در مناطق محروم روستایی و حاشیه شهر استان در خدمت مردم هستند.

مسئول مجمع جهادگران استان اردبیل خاطرنشان کرد: گروه جهادی گفتمان ناب تهران نیز متشکل از جوانان جهادی و دغدغه استان تهران در دو بخش خواهر و برادر در روستای محروم «اوت پاشای» بخش مرادلو شهرستان مشگین‌شهر مستقر و در حال خدمات رسانی هستند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1109329